Wigilia studencka 2005


"Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok - Dobrym Czasem."

K. I. Gałczyński

19 grudnia 2005r poniedziałek 
Data jak każda inna, jednak dla członków SKN "Drogowiec" wyjątkowa. W tym dniu studenci Budownictwa Komunikacyjnego spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole. Miejsce: Sala Rady Wydziału na kilka godzin przemieniło się w salę bankietową. Wszyscy elegancko ubrani, przy odświętnie przygotowanych stołach, przystrojonych gałązkami świerku, przy nastrojowym płomieniu świec, i białym opłatku. Dzień ten niby zwyczajny, a zgromadził wokół siebie studentów IV i V roku BK wraz z Panią Prodziekan Do Spraw Studenckich i Dydaktyki, Dyrektorem Instytutu Inżynierii Budowlanej, wykładowcami oraz Opiekunką Koła.

Goście zostali przywitani ciepłymi słowami życzeń, które w imieniu władz uczelni i swoim złożyła dr inż. B. Kierus – Gogacz, opiekunka koła.


Kolejne życzenia popłynęły od zaproszonych gości min. od Pani Prodziekan dr inż. M. Kosior – Kozberuk oraz Dyrektora Instytutu dr  E. Koźniewskiego.

Potem rozpoczął się „błogosławiony szum”, czyli czas spojrzeń w oczy  i składania życzeń.

...już chyba każdy dotarł do każdego, każdy każdemu życzył co najlepsze, więc mogliśmy zająć miejsce za stołem.


 

I rozpoczęło się tzw. ucztowanie.

 

 

Tłem były kolędy odtwarzane z taśmy oraz anielski głos Marysi córki mgr inż. M. Wasilewskiej.

 


 

 

W miarę upływu czasu atmosfera zrobiła się mniej oficjalna, a kolędowanie odbywało się w podgrupach. Jako jedna studencka rodzina radowaliśmy się z faktu wspólnego przebywania ze sobą.

 

 

 

 

Ideą wspólnej studenckiej Wigilii było, by członkowie koła oraz wykładowcy , bez względu na charakter ich działalności i profil polityczny, mogli się razem spotkać, często dopiero poznać i złożyć sobie życzenia.


Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, dziękujemy za wspaniałe życzenia  oraz miłą atmosferę. Mamy nadzieję, iż razem będziemy milo wspominać wigilię 2005 z 
SKN „Drogowiec”

Gorące podziękowania składa:     

Opiekun koła dr inż. B. Kierus – Gogacz
   
                                            

zdjęcia: Artur Syperek

opracowanie: Aneta Łojewska